Ana Sayfa Haberler Afyon eğitim vakfı üniversitesi

Afyon eğitim vakfı üniversitesi

Afyon eğitim vakfı üniversitesi

geçtiğimiz hafta dobra dobra da konugum Afyon eğitim vakfı yönetim kurulu başkanı Hüsnü serteser idi Afyon eğitim vakfı pek çok STK dan daha farkli bir hüviyete sahip çünkü tek dertleri eğitim bu nedenle her türlü takdiri hak ediyorlar.


Afyon eğitim vakfı üniversitesi
geçtiğimiz hafta dobra dobra da konugum Afyon eğitim vakfı yönetim kurulu başkanı Hüsnü serteser idi Afyon eğitim vakfı pek çok STK dan daha farkli bir hüviyete sahip çünkü tek dertleri eğitim bu nedenle her türlü takdiri hak ediyorlar.
 30 YILLIK SÜREÇ
1980'li yılların başında İstanbul'da Orhan yavuz'un bürosunda yeni bir yurt yapma niyeti ile oluşturulan Vakıf bu gün  yüzlerce Afyonlu öğrenciye karşılıksız burs veren bir hale geldi 30 Aralık 1986 tarihinde resmen kurulan Afyon eğitim vakfı 3 Kasım 1991 tarihinde vergi muafiyeti kararını bakanlar kurulundan almış böylelikle de çok önemli bir mesafe aşılmıştı Afyon eğitim vakfı önünü açan bugün bu seviyeye gelmesini en büyük katkılardan birisi de şüphesiz maliye eski bakanımız İsmet atilla'nın bakanlığı sırasında tahsisini yaptığı şimdi üzerinde TED okullarının bulunduğu arazi o arazi üzerine yapılan eğitim vakfı tarafından işletilen ve şimdide  park grubuna kiralamış park grubu vakfı bundan sonraki sürecinde önemli işlevler  üstlenecek
SERTESER 8.BASKAN
 İlk başkan prof. Dr.  Nijad BİLGE sonra sırasıyla O. NURİ TORUN , H.SAMİ HANCIOĞLU , KERİM GENELİOGLU , YUSUF ÖZER , YILMAZ ORUÇ , M.SUKRU KOÇOĞLU, HÜSNÜ SERTESER vakfın 8.baskani 2015 yildindan beri yönetim kurulu başkanı olarak önemli çalışmalar yaptı tüm başkanları ve yönetim kurulları önemli hizmetler yapmış ve bu günlere gelmesine katkıda bulunmuşlardır.
Ama.. son yıllarda alınan mesafeler çok çok önemli yönetim kurulu daha ile ağırlıklı sert eserin Burhanettin çoban Adnan Demirel Yavuz kocaşaban Salim pancar Musa Bursalı ve Metin iplikçioğlu yönetim kurulu üyeleri olarak Afyon eğitim vakfı için önemli çabalar  sarf etmektedirler hem başkan serteser i hem yönetim kurulu hem de emeği geçenleri kutluyoruz.
Nereden nereye...
2015 yılından önce Afyon eğitim vakf 120 civarında kişi Bursa veriyordu şimdi bu sayı 537 oldu ve ayrıca Afyon eğitim vakfı'nın geleceğini etkileyecek olan bir gelişme sert eser ve yönetimin zamanında yaşandı Atilla zamanında tahsisi yapılan arsa bu dönemde satın alındı peşinatı ve geçen süreçte 2 taksit zamanında yatırıldı sert eser ve yönetimi öncelikle bu borcu bitirmek sonrasında da ilimize Vakıf üniversitesi'nin kazandırmak istiyorlar mevcut arsa bu üniversite için yeterli değil arka tarafta bulunan ama daha öncesinde afsü ye verilmesi düşünmen arazinin afyon eğitim vakfı'na verilmesi için ilgililerin hepsi hemfikir oldular orman ve Su işleri eski bakanımız Veysel Eroğlu vali  Mustafa tutulmaz Ak parti millet vekilleri Ali Özkaya , İbrahim yurdunuseven , belediye başkanı Mehmet zeybek  AFSÜ rektörü Nurullah okumuş bu arsanın Afyon eğitim vakfı na verilmesi konusunda destek verdiler Hüsnü serteser canlı yayındabu konudan bahsetti ve hepsine teker teker teşekkür etti.
03.03
canlı yayın esnasında yurtiçi yurtdışı pek çok izleyeceğimiz dönmeyenler mesajları aldık Afyon eğitim vakfı başkanlığına ve yönetim kurullarına teşekkür ve tebriklerin yanı sıra önerilerini aktaranlar da vardı Bir tanesi çok iyi işte okudum canlı yayında belçika'dan bir hemşerimiz diyordu ki Afyon eğitim vakfı neler yaptın neler yapmak istediğini programda dinledim etkilendim biz de elimizden gelen desteği sağlamak istedin bunun haricinde hemen yer konu ile ilgili gün belirlenmiş durumda Afyon'un plakası 03 yılın 3 ayı mart ayı her yıl Mart ayının 3. Günü Afyon eğitim vakfı günü olarak kutlanmasının bugün pek çok etkinlik yapısı ve dünyanın neresinde olursa olsun hemşerilerimizin katkıları toplansın bu öneri çok beğendi başkanı Hüsnü serteser notalı sert eser ve yönetiminin düşüncelerini alacağız ilerleyen günlerde.
ATOM KARINCA GİBİ GENEL SEKRETER
Afyon eğitim vakfı genel sekreterliği görevinde Afyon aşık bir kişi oturmakta Afyon askerlik dairesinde emekli başkanı Murat Diker Hüsnü serteser in başkanlığı döneminde Afyon eğitim vakfı'nın genel sekreterliğine getirildi isabetli bir seçim Çalışkan tuttuğunu kopartıyor yorulmak nedir bilmiyor  Afyon eğitim vakfı önemli katkıları oldu büyük ivme kazandırdı albaylıktan genelde ismini her noktada hissediliyor tebrik ediyoruz Murat diker i.
Canlı yayından başlıklar…
Biraz da Hüsnü Serteser'in canlı yayında söylediklerinden bahsedelim...
Afyon Eğitim Vakfına tüm Yönetimimiz önemli katkılar koymakta. Hiç bir iş sevilmeden yapılmaz.  Başarı varsa bu sevginin payı büyük.
ATSO'ya teşekkür ediyorum. Çünkü verecekleri eğitim bursunu bundan sonra AEV aracılığı ile verecekler. Tüm Meclis bu konuda oy birliği ile karar aldı.
İsteyen işadamlarımız burs vermek istedikleri kişinin adını bize bildirip burs verilmesini sağlayabilirler. Şartlı burs dediğimiz bu uygulama verilecek olan bursun daha kurumsal olarak aktarılmasını sağlar.
Hiç bir Yönetim Kurulu Üyemizin burs konusunda kontenjanı yok.
Burs konusunda kriterlerimiz sabit. Hiç kimseye ayrıcalık yok. Bu özelliğimiz bizim Büyük Vakıflar ile birlikte aynı platformda olmamızı sağlayan faktörlerden birisidir.
Burs için internetten müracaat yapma imkanı mevcut.
Arsayı alımımız ile ilgili süreç çok uzundu. Yıl sonuna yetiştiremeseydik, bir milyon TL ye yakın bir fark çıkacaktı. Ama bir mucize gerçekleşti. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Arsa alımının peşinatını yatırmak için çok uğraştık. En büyük yardımlardan birisi Hüseyin Özdilek'ten geldi. Tüm bağışçılara ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
AEV en başından beri çok ilkeli bir şekilde yönetiliyor. Tüm Başkanlara, Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçenlere kalpten teşekkür ediyorum.
Valimiz Mustafa Tutulmaz bizlere inandı ve her noktada yardımını, desteğini esirgemiyor. Kendisine teşekkür ediyorum.
SMS kampanyamıza beklediğimiz desteği bulamadık ama, Seçkin Köse bukonuda müthiş bir özveri
gösterdi. Teşekkür ediyorum.
Yolumuz uzun. Ama her şey hayal etmekle başlar.
Önce Meslek Yüksek Okulumuzu kurmak ve ardından Afyon Eğitim Vakfı Üniversitesini kurmak istiyoruz.
AEV Üniversitesi farklı bir üniversite olmalıdır. Bu konuda çalışmalarımız, araştırmalarımız devam ediyor.
En büyük destekçilerimizden birisi Burhanettin Çoban'dır.
Yurtdışındaki hemşerilerimizden de AEV'e destek bekliyoruz.
28 Şubat'ta vizyona girecek olan "Geçerken Uğradım' filminin geliri Afyon Eğitim Vakfına bağışlanacak. O nedenle bu filmi işadamlarımız tüm personellerine aileleri ile birlikte izletmeli, bunun için biletlerini almalılar. Afyon Eğitim Vakfı tüm Afyonluların vakfıdır. Desteklerini bekliyoruz.
PARK Hayat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı M. Enis Arabacı okul için söz verdikleri yatırımı eksiksiz olarak yerine getirdiler. Desteklerinden dolayı da teşekkür ediyorum.
Eski Başkanlarımızdan vefat edenlere Allah'tan rahmet, diğer Başkanlarımıza da sağlıklı huzurlu ömür diliyorum. Hizmetlerini hiç unutmayacağız.